Késés, újra tervezés, újragondolás. Pénteki nyár végi kesernye – mindenki a Velencei tó felé szeretne menni weekendezni, a pálya csurig zötykölődő kocsikkal. Próbáljuk megtervezni a leggyorsabb lejutási lehetőséget de így is több mint 5 óra mire megérkezünk a hőn szeretett Kotecnik parkolóba. Az alvás és jóéjt cigi között őrlődőm, amikor meglátjuk fent a nagy tábortüzet. Ja hogy most van az V. Kotecnik Festival?! A szervezőktől sok minden kiderül, a 15 eurós nevezési díjért, póló, reggeli, vacsora jár, a fődíj egy kötél – egynapos mászómaraton jellegű baráti verseny három nehézségi kategóriára osztva – sajnos koedukált mezőnyben.
Csapatunk igen vegyes: Ábel akinek ez a második Kotecniki hétvégéje, itt van a jó öreg Manu Linares Venezuelából és Fatih barátom Törökországból.
Fatihnak ajánlgatom a 7a+, 7b fokozatokat, meg is mászik kettőt hármat második próbálkozásra. Számomra a Tamavcek az első napi feladat, tudom hogy ebben a 25 fokos hőmérsékletben nincs esélyem, de begyúrni érdemes. Mostanában úgyis csak ez van, már kezdem megszokni. Az egyik helyi pioneer aki Kotecniken, Cretan és Ter-ben is rengeteg utat nittelt, tartott egy kis történelem órát; milyen volt a csöndes Kotecnik 20 évvel ezelőtt és milyen látni ahogy kelet-Szlovénia legnépszerűbb helyévé nőtte ki magát. Azzal nyugtat meg, hogy szinte bárki akit ismer hogy megmászta a Tamavceket mind október-november körül mászták meg. Ez egy picit segít feldolgozni a tényt, hogy a kulcs mozdulat 25 fokban csak ötből egyszer sikerül – igaz akkor már végig tudom csinálni a fenti táblát.
Még délután hátra sétálunk Fatih-val a Kaca szektorba, ahol egy régóta vágyott áthajlásba pakolom be a közteseket. Asterix – 7c+. 20méter kompakt áthajlás lyukakkal, irtózatos boulder a közepén kétujjasokon és eldurrantós veretés a standig. Sikerül minden mozdulatot kidolgozni, de annyira kéri az ujjerőt, hogy inkább elengedem mára.
Este élőzene, vetítések, hatalmas Gulyás vacsorára és kicsit későn de nyugovóra térünk.
Az éjszakai dajdajozásak megvan a böjtje, igen lassan indul a vasárnap, nem is szeretnénk Fatih-val elkapkodni, inkább a töltődésre szavazunk. Fent a Kaca szektorban átmozogjuk a Nos 7c utat, csak hogy legyen még egy projecttel több. Poén út ez a Nos, eredetileg 7b+/c fokozatot kapott, szerény véleményem szerint ma a 7c ben is iszonyú kemény. Dehát a Kaca szektor már csak ilyen, egy történelmi lenyomata a 90-es és 2000éveknek. Elég későn indulunk el, még egy kiadós pizzára megállunk – rajtam ekkor már eluralkodnak a megfázás jelei, a torkom ötödére szűkül.
Az első Kotecnik volt az őszi maratonból, bíztató jelekkel…
Gratula Klincsek Krisztinek a Lady 7b megmászáshoz, Lakatos Zoli a Mati Terezija 7c küldte le, Fekete Dávid a mellette lévő 7c-t, Soukup Ági pedig megnyerte a fődíjat: a kötelet. Termékeny hétvége a hazai delegációnak. 🙂



















